Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Staranna pielęgnacja jamy ustnej od pierwszych dni życia malucha pozwala ograniczyć ryzyko zachorowania na próchnicę, a także stanowi doskonałą bazę do wyrabiania i utrwalania w dziecku prawidłowych nawyków higienicznych. Regularne mycie ząbków, także tych pierwszych, mlecznych, ma niebagatelny wpływ na późniejszy stan jamy ustnej u starszego dziecka, gdy będzie ono już miało komplet zębów stałych. Szczególnie popularną kategorią tych produktów są pasty do zębów dla dzieci bez fluoru.

Pasty do zębów proponowane przez Tibu Naturals – co je wyróżnia?

  • są bezpieczne dla dzieci – nawet przy przypadkowym połknięciu,
  • nie zawierają fluoru,
  • zawierają bogactwo naturalnych składników, takich jak aloes czy wyciąg z rumianku, które działają przeciwzapalnie, kojąco i łagodząco,
  • zawierają sorbitol, który ma działanie przeciwpróchnicze,
  • mają przyjemny owocowy posmak, zachęcający do bezproblemowego poddawania się codziennemu szczotkowaniu

Pasty do zębów dla niemowląt – jakie składniki zawierają?

Pasty do zębów dla rocznego dziecka powinny uwzględniać potrzeby najmłodszej grupy wiekowej. Muszą być na tyle bezpieczne, aby nawet przypadkowe połknięcie preparatu nie doprowadziło do dolegliwości żołądkowych u maluszka. Zazwyczaj pasty do zębów zawierają w pełni jadalne i ekologiczne składniki. Za właściwości ochronne zębów mlecznych przed próchnicą odpowiada sorbitol. Nierzadko produkty tego typu są bogate w substancje naturalne, takie jak aloes czy wyciąg z rumianku, które zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych dziąseł czy pojawieniu się podrażnień.

Top 2: polecane pasty do zębów

  • Pasta do pierwszych ząbków dla dzieci, 100% jadalnych składników, malinowa z wyciągiem z rumianku, 75 ml, Pierpaoli Ekos Baby

Preparat przeznaczony do higieny jamy ustnej niemowląt, idealny już od pierwszego ząbka. Pasta do zębów dla dzieci, którą można połykać, jest w pełni bezpieczna dla malucha. W składzie rodzice znajdą mleczan wapnia, odpowiedzialny za remineralizację szkliwa, ograniczenie odkładania się kamienia, a dzięki zawartości sorbitolu – także za zapobieganie pojawienia się próchnicy. Malinowy posmak jest zachęcający dla maluszka. Produkt nie zawiera fluoru i bazuje na w pełni ekologicznych składnikach.

  • Pasta do zębów dla dzieci, BEZ FLUORU, od pierwszego ząbka, z ekologicznymi aloesem i malwą, truskawkowa, 75 ml, Baby Anthyllis

Pasta do zębów dla dzieci, przeznaczona do stosowania od pierwszego ząbka. Wspiera w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zapobiega pojawieniu się próchnicy. Dzięki zawartości aloesu pasta przyspiesza gojenie, ogranicza podrażnienia i ma właściwości przeciwzapalne. Sorbitol chroni ząbki przed próchnicą.

Dlaczego warto robić zakupy w Tibu Naturals?

Sklep internetowy Tibu Naturals powstał z myślą o rodzicach dzieci, którym zależy na zdrowiu i higienie ich pociech. W utrzymaniu prawidłowego stanu jamy ustnej i ochronie zębów mlecznych przed próchnicą pomoże pasta do zębów dla małych dzieci, którą można stosować u niemowląt już od pierwszego ząbka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl